Главная » Статьи » Сочинение » Зарубежная литература

Пісня про правду. Уславлення боротьбі у творі

Райнер-Марія Рільке - видатний австрійський поет. У квітні 1899 року він відвідав Російську імперію. Перебуваючи в Росії, поет познайомився з минулим, захопився історією Київської Русі. Завдяки історії у Рільке виник інтерес і до України, до княжих часів та героїчної козацької минувшини.

Результатом захоплення Р.М. Рільке Україною стало написання «Казок про любого Бога», в яких письменник оспівує простоту та щирість українців, їх набожність, красу української природи. «Пісня про Правду» є однією з новел, які увійшли до «Казок про любого Бога».

Центральним образом цього твору є образ сліпого співця Остапа, який у тяжкий для батьківщини час своїми піснями підіймав народ на боротьбу проти гнобителів. Автор ніби порівнює старого каліку з міфічним співцем Орфеєм, чарівний голос якого творив дива.

Так і кобзар Остап міг лише своєю піснею, без закликів і зайвих слів, підняти мирних селян на боротьбу з кривдою, тобто на боротьбу за незалежність. Рільке прославляв визвольну боротьбу, а могутність сліпого співця порівнював з могутністю Бога.

Категория: Зарубежная литература | Добавил: ZHJulia (16.02.2015)
Просмотров: 655 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar